panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

działalność gospodarcza inspektora BHP

Inspektor bhp, a własna działalność gospodarcza

| 0 comments

Wszechobecny trend na prowadzenie niezależnej firmy jest zjawiskiem dość powszechnym w dzisiejszej dobie. Przyczynia się on nie tylko do rozwoju gospodarczego, ale także wzbogacania się społeczeństwa i wzrostu konkurencyjności. Czy nurt ten jest także widoczny w bezpiecznym świecie inspektorów bhp? O tym poniżej.

Człowiek wielozadaniowy

Każda osoba, która miała do czynienia z zagadnieniem bezpiecznej i higienicznej pracy wie, iż jest to temat wielowątkowy. Należy nie tylko znać i potrafić interpretować obowiązujące przepisy i normy prawne, ale także potrafić przewidywać pewne zdarzenia. Zwłaszcza te o wysokim stopniu ryzyka zawodowego. Nic więc dziwnego, że inspektor bhp to osoba wielozadaniowa o szerokim horyzoncie intelektualnym. Okazuje się, że tacy właśnie ludzie są doskonałymi przedsiębiorcami.

Biznes koniecznością

Dodatkowo warto wiedzieć, że już sam ustawodawca wymusza niejako na inspektorach bhp bycie przedsiębiorczym. Okazuje się bowiem, że tylko przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej określonej liczby pracowników są zobligowane do zatrudnienia w pełnym wymiarze osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i higienę pracy. Wszyscy pozostali korzystają doraźnie z usług inspektora bhp. Własna działalność gospodarcza daje możliwość wykonywania usług dla kilku zleceniodawców jednocześnie.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.