panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

stres

Zabójczy stres w pracy, czyli o tym, co nas zabija

| 0 comments

Kwestie bezpiecznej i higienicznej pracy są doskonale znane każdemu inspektorowi. Mało jednak z nich bierze pod uwagę negatywny wpływ stresu na ich zdrowie, a nawet życie. Jak można mu przeciwdziałać?

Jesteś tym, co jesz

Wielu inspektorów bhp (zresztą nie tylko oni) zapomina, że jednym z podstawowych narzędzi w walce ze stresem jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Pozwala ona zadbać o serce oraz pozostałe narządy wewnętrzne. Pomaga także w walce z drobnoustrojami, które atakują organizm ludzki ze zdwojoną mocą, gdy ten wystawiony jest na czynniki stresogenne.

Ruch to zdrowie

Niby każdy z nas o tym wie. Tymczasem nawet niewielkie dystanse pokonujemy samochodem. Wybieramy windę zamiast schodów. W pracy wciąż siedzimy przed szklanym ekranem monitora. A gdyby tak każdy inspektor bhp zrobił przynajmniej raz dziennie obchód całego budynku? Zarówno dla zdrowia, jak i sprawowania pieczy nad firmą. Świat byłby od razu nieco lżejszy.

Równowaga to ważna sprawa

Wszystkie powyższe aspekty mogą nie okazać się przydatne, gdy będziemy zapominać o jednej bardzo istotnej kwestii. Otóż w walce z negatywnymi skutkami stresu kluczowe okazuje się zachowywanie zdrowego balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. A zatem drodzy inspektorzy bhp, nie stawiajcie rodziny i znajomych na drugim planie. Znajdujcie dla nich czas w swoim napiętym grafiku zajęć. Doba każdego z nas ma aż 24 godziny. Czy tak ciężko jest wygospodarować w niej kwadrans zarezerwowany tylko dla bliskich?

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.