panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

inspektor BHP

Jak zostać starszym inspektorem BHP? Sprawdzamy

| 0 comments

Firmy, które w szybki sposób się rozwijają i zyskują stabilność na polskim rynku – poszukują pracowników w roli starszego inspektora BHP. Osoba obejmującą to stanowisko jest zobowiązana do przestrzegania w zakładzie, w którym pracuje, przepisów prawa w zakresie BHP. Ponadto musi zapewnić merytoryczne wsparcie w zakresie BHP dla konkretnej organizacji. Powinna prowadzić szkolenia w odpowiednim zakresie, a także brać udział w opracowywaniu wewnętrznych regulaminów, zarządzeń, a także instrukcji ogólnych, które w mniejszym lub większym stopniu będą dotyczyć zagadnień związanych z BHP.

Starszy inspektor BHP musi uczestniczyć w ustalaniu okoliczności, a także przyczyn wypadków przy pracy. Do jego obowiązków należy również udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego. Pracodawcy często pracownikom oferują stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o prace. Taka praca jest związana z ogromną odpowiedzialnością, wiąże się z wieloma wyzwaniami, a przy tym może dawać ogromną satysfakcję.

Pracownicy zatrudnieni na stanowisku inspektora BHP mogą liczyć na wiele szkoleń, a przede wszystkim na możliwość rozwoju zawodowego. Przedsiębiorstwa zachęcają kandydatów szerokimi pakietami świadczeń socjalnych, takich jak karta medyczna, zniżki do klubów fitness, a także do instytucji kultury. Aby podjąć się takiego zatrudnienia należy mieć minimum roczne doświadczenie w pracy w służbie BHP oraz wyższe wykształcenie kierunkowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy lub ukończone studia podyplomowe.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.