panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

inspektor BHP w supermarkecie

Inspektor BHP w supermarkecie ma ręce pełne roboty

| 0 comments

Wiele sieci supermarketów decyduje się na zatrudnienie swoich własnych inspektorów BHP, którzy są w stanie na bieżąco kontrolować podległe im placówki oraz sprawdzać, czy wszystko w nich przebiega zgodnie z planem i oczekiwaniami szefostwa.

Do osoby na takim stanowisku należy przeprowadzanie kontroli z zakresu nie tylko BHP, ale też PPOŻ. Często kontrole należy przeprowadzać w kilku placówkach w ciągu jednego dnia. W tej pracy istotne jest samo przeprowadzanie dochodzeń powypadkowych. Inspektor musi również współpracować z poszczególnymi instytucjami kontroli zewnętrznych. Oprócz tego powinien on prowadzić i archiwizować dokumentację, która dotyczy konkretnych zagadnień z zakresu BHP.

Od kandydatów, którzy są zainteresowani tym stanowiskiem oczekuje się posiadania odpowiednich kwalifikacji do pełnienia określonych zadań. Ważne jest też to, aby pracownik miał minimum roczne doświadczenie na takim samym czy też podobnym stanowisku. Powinien on również mieć odpowiednie uprawnienia, w tym instruktora operatorów wózków samojezdnych. Musi on również być mobilny, zatem z pewnością przyda się prawo jazdy kategorii B. W takiej pracy bardzo ważna jest umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu z innymi, ale też duża samodzielność w podejmowaniu konkretnych i szybkich działań.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.