panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

rozmowa rekrutacyjna

Tych błędów unikaj podczas rozmowy rekrutacyjnej

| 0 comments

Każdy z nas, gdy zaczynał swoją ścieżkę kariery zawodowej, spotykał się z ogromnym stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pracą, bowiem dopiero co stałeś się absolwentem studiów – dobrze trafiłeś. Możesz uniknąć błędów, które popełnia bardzo wiele osób. A to sprawdzi się również, jeśli chcesz ubiegać się o posadę w roli inspektora BHP.

Pamiętaj o tym, że najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie. Lepiej trzymać się tej zasady, to umożliwi Ci zdobycie zatrudnienia w zdecydowanie szybszym tempie. Z pewnością na rozmowę kwalifikacyjną nie należy się spóźniać. Tego dnia postaraj się wyjechać szybciej z domu, dzięki temu nawet korki nie powstrzymają Cię przed przybyciem w odpowiednie miejsce o odpowiednim czasie. Twoje szanse na zdobycie zatrudnienia może przekreślić również nieodpowiedni strój. Postaraj się ubrać elegancko, spraw, aby Twoje ubrania były schludne oraz przede wszystkim czyste. Biała koszula z pewnością zda egzamin tego dnia. Pamiętaj, jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Podczas rozmowy nie powinno się także żuć gumy. Jest to przede wszystkim nieeleganckie, a także mało kulturalne. Lepiej unikać takich wtop, które całkowicie mogą przekreślić Twoją kandydaturę. Przed spotkaniem wycisz telefon, a najlepiej całkowicie go wyłącz. W tym czasie nie powinno się odbierać telefonu, ani też czymkolwiek innym rozpraszać swojej uwagi. Musimy być całkowicie skupieni i dokładnie odpowiadać na pytania, które otrzymujemy od rekrutera. Przed rozmową nie zapomnij również zapoznać się z informacjami na temat firmy, w której chcesz pracować.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.