panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

kursy cenione przez pracodawców

Te kursy są cenione przez pracodawców

| 0 comments

To, jaki kierunek rozwoju wybierzemy, powinno być zależne od branży, w której się obracamy, a także naszych celów zawodowych. Są jednak pewne umiejętności uniwersalne, które przydadzą się w wielu przypadkach. Właśnie dlatego każdy z nas powinien nieustannie się rozwijać na wielu płaszczyznach, aby zyskiwać możliwość otrzymania większego wynagrodzenia. To dotyczy również osób zatrudnionych jako inspektorzy BHP.

W jaki sposób można podnosić swoje kompetencje? Biorąc udział w kursach specjalistycznych. Warto monitorować sytuację na rynku i dowiedzieć się, jakie zawody należą do tych deficytowych. Każdy z nas powinien być świadomy zmian, które pojawiają się na rynku pracy i odpowiednio się do nich dostosować. Elastyczność jest bardzo pożądaną cechą charakteru wśród wykwalifikowanych pracowników.

Kolejna ważna kwestia to kompetencje miękkie. Warto korzystać z kursów, które umożliwiają nam ich rozwijanie. Do tej grupy należy komunikatywność, negocjacje, asertywność, zarządzanie własnym czasem, panowanie nad różnymi emocjami, czy też umiejętność pracy w zespole. Tych umiejętności można się nauczyć w praktyce, ale też i skutecznie je rozwinąć podczas specjalnych szkoleń. Warto nad tym pracować, bowiem dla wielu firm jest to bardzo ważny element. Pamiętaj jednak o tym, że dokument nie jest najważniejszy. Oczywiście, odbyte kursy będą znacznym plusem dla rekrutera, jednak najistotniejsze jest to, aby przekładać wiedzę na praktyczne działania. Musimy wykorzystywać zdobyte umiejętności w sposób właściwy. Otwartość na naukę jest bardzo ważnym elementem rozwoju.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.