panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

wynagrodzenie

Ukończenie studiów a wysokość wynagrodzenia

| 0 comments

Absolwenci studiów często mają bardzo wysokie wymagania, dotyczące swojej pierwszej pracy oraz uzyskanego wynagrodzenia. Niestety, nie zawsze osoby z dyplomem ukończenia szkoły wyższej, mogą liczyć na wysoką wypłatę od pierwszych dni pracy, nawet jeśli pracują na stanowisku inspektora BHP. Nierzadko zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków, a także posiadane kompetencje wpływa znacznie bardziej na wysokość wynagrodzenia, niż sam fakt ukończenia szkoły wyższej.

Pamiętajmy o tym, że tytuł inżyniera, czy też magistra, nie zawsze będzie przepustką do świetlanej kariery. Często wykształcenie wyższe nie pokrywa się z posiadanymi przez absolwenta umiejętnościami praktycznymi. Jeśli mamy problem z uzyskaniem wymarzonej pracy, warto postawić na cele mniej absorbujące. Aby pokonać określoną drogę, warto stawiać nieco mniejsze kroki, żeby później cieszyć się pracą marzeń. Nasze cele powinniśmy nieustannie aktualizować, podobnie jak metody ich osiągania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w wielu branżach.

Pamiętajmy też o tym, aby nieustannie analizować sytuację na rynku pracy i dynamicznie na nią reagować. Z naszym pracodawcą warto również negocjować wynagrodzenie. Warto przygotować sobie uprzednio odpowiednie argumenty, które mogą go przekonać do zagwarantowania nam podwyżki.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.