panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

obowiązki inspektora BHP

Jakie są główne obowiązki inspektora BHP?

| 0 comments

Firmy budowlane zatrudniają inspektorów BHP, aby sprawować odpowiednią kontrolę nad poszczególnymi inwestycjami. Co należy do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku? Z pewnością jest to przeprowadzanie odpowiednich kontroli warunków pracy. Ważne jest samo przestrzeganie przepisów BHP w poszczególnych miejscach, gdzie są wykonywane konkretne prace. Oprócz tego istotne jest monitorowanie oraz ocena samych podwykonawców.

Pracownik na tym stanowisku powinien tworzyć w odpowiedni sposób wszelkie regulaminy, instrukcje, a także niezbędne procedury. Inspektor BHP sporządza protokoły i raporty. Musi on także doradzać w zakresie samych przepisów i zasad BHP. Ponadto inspektor na bieżąco wspiera realizację konkretnych zadań, które wynikają z określonych przepisów.

Jakie wymagania są stawiane przed kandydatami na stanowisko inspektora BHP?

Bardzo ważne jest to, aby osoba zatrudniona na tym stanowisku posiadała odpowiednie uprawnienia oraz kwalifikacje. Często inspektor pracuje w terenie, dlatego powinien posiadać prawo jazdy kategorii B. Firmy kuszą pracowników dodatkowymi benefitami w postaci karty sportowej, ubezpieczenia grupowego, a także opieki medycznej. Inspektor BHP nie może mieć problemów z rozwiązywaniem napotkanych problemów, nawet tych najmniej spodziewanych. Musi on być elastyczny, a także otwarty na ewentualne zmiany. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, które wiąże się ze znajomością wielu różnych przepisów i praw.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.