panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

inspektor BHP

To nie jest praca dla ludzi o słabych nerwach

| 0 comments

Ta praca nie należy do najłatwiejszych. Czym zajmuje się inspektor BHP? Jest to osoba odpowiedzialna za wszelkie działania związane z bezpieczeństwem oraz higieną pracy w konkretnym przedsiębiorstwie. Pracownik musi koordynować, ale też nadzorować wszelkie poczynania, które są związane właśnie z tą kwestią.

Warto pamiętać o tym, że do głównych obowiązków takiego pracownika należy ciągłe prowadzenie wszelkiego rodzaju analiz, ale też i ocen ryzyka na poszczególnych stanowiskach pracy. Inspektor BHP musi prowadzić odpowiednie postępowania powypadkowe. Sprawuje on kontrolę, a także odpowiednio archiwizuje dokumenty związane z BHP. Nie da się ukryć, że osoba zatrudniona w tym charakterze nierzadko musi przeprowadzać specjalne szkolenia z zakresu BHP. Oprócz tego czuwa ona nad przestrzeganiem wszystkich zasad i przepisów.

Trudny kawałek chleba

Inspektor BHP musi mierzyć się z wieloma stresującymi sytuacjami. Praca jest trudna i wiąże się z doskonałą znajomością wszelkiego rodzaju przepisów. Pracownik powinien liczyć się z koniecznością doszkalania się, nawet kilka razy w ciągu jednego roku. Jest to konieczne, aby mógł on sprawować swoje obowiązki w sposób nienaganny. A tego właśnie oczekuje się od osób zatrudnionych w tym charakterze. Właśnie dlatego inspektor BHP powinien wyróżniać się nerwami ze stali, a także dużą dozą cierpliwości.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.