panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

inspektor BHP

Doskonała znajomość przepisów oraz odpowiednie doświadczenie

| 0 comments

Inspektor BHP to osoba, która jest wręcz niezbędna w wielu różnych przedsiębiorstwach. Praca wiąże się z wykonywaniem bardzo odpowiedzialnych czynności, a wiele osób traktuje ten zawód wręcz jak misję. Właśnie dlatego jest to praca dla osób z ogromną dozą pasji, a także wytrwałości. Warto pamiętać o tym, że wiele firm oczekuje od pracowników na tym stanowisku nie tylko znajomości przepisów, ale również posiadania odpowiedniego doświadczenia. Jest to ważne, ponieważ praktyczne podejściu do wyjątkowych sytuacji ma bardzo duże znaczenie.

Za co jest odpowiedzialny inspektor BHP?

Inspektor BHP każdego dnia musi przeprowadzać stosowne kontrole warunków pracy, a także samego przestrzegania przepisów oraz zasad BHP. Pracownik doradza w zakresie samego stosowania przepisów BHP. Musi on opracowywać oraz utrzymać wewnętrzne dokumentacje, które dotyczą tego zakresu. Istotne jest to, aby osoba zatrudniona w tym charakterze organizowała oraz przeprowadzała stosowane szkolenia. Ważne jest również to, że pracownik musi zgłaszać wszelkiego typu wypadki, a także prowadzić dokumentację powypadkową. Wszystkie zadania inspektora BHP są bardzo wymagające oraz odpowiedzialne. Właśnie dlatego osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wyróżniać się ogromną odpornością na stres.

Jakie wymagania są stawiane przed inspektorem BHP?

Bez wątpienia pracownik musi mieć ukończoną odpowiednią szkołę, kursy oraz szkolenia. Znaczenie ma również sam staż pracy i praktyczna wiedza w tym zakresie. Pozostałe kryteria zależą od poszczególnych firm.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.