panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

inspektor BHP

Praca w terenie to jego codzienność

| 0 comments

Każdego dnia mierzy się z nowymi wyzwaniami i wcale nie należą one do najłatwiejszych! Inspektor BHP ma przed sobą wiele wyzwań, którym musi sprostać. Czego rekruterzy oczekują od kandydata na to stanowisko? Sprawdzamy.

Inspektor BHP każdego dnia musi wprowadzać nowe rozwiązania z dziedziny BHP, ocenia ich zgodność z wymogami krajowymi, a także mierzy się z opracowywaniem wewnętrznych raportów, prezentacji, czy też analiz. Nie jest to jedynie papierkowa robota, ponieważ musi on także brać udział w ustalaniu przyczyn, a także samych okoliczności poszczególnych wypadków przy pracy.

Inspektor prowadzi również szkolenia z zakresu BHP, a ponadto bierze udział w wykonywaniu oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach. Jak widać, obowiązków jest sporo. Mogą one oczywiście się zmieniać, co jest już ściśle zależne od konkretnej firmy, w której inspektor ma podjąć pracę.

Kto może zostać inspektorem BHP?

Dla wielu jest to praca marzeń, jednak nie każdy chętny zdobędzie zatrudnienie w tym zawodzie. Okazuje się, że oczekiwania względem kandydatów mogą być naprawdę wysokie. Czego się oczekuje? Z pewnością wyższego wykształcenia w kierunkach związanych z zakresem BHP. Przydatne jest także samo doświadczenie, najlepiej minimum dwuletnie na takim samym lub podobnym stanowisku.

Istotna jest sama znajomość przepisów BHP, a także prawa pracy. Pracownik powinien bez trudu obsługiwać programy z pakietu Microsoft Office. Rekruterzy zwracają uwagę również na umiejętność pracy w zespole oraz przekazywania wiedzy, co jest szczególnie ważne w przypadku szkoleń. Inspektor BHP powinien być komunikatywny oraz otwarty na kontakty z innymi.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.