panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

zadania inspektora

Jakie zadania każdego dnia stoją przed inspektorem BHP?

| 0 comments

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, czy warto zostać inspektorem BHP. Jest to zajęcie niezwykle odpowiedzialne, które od pracownika wymaga skupienia, a także specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Na pewno nie jest to dobre stanowisko dla każdego. Warto przyjrzeć się nieco bliżej obowiązkom inspektora BHP.

Inspektor BHP świetnie odnajdzie się w wielu różnych firmach, tak naprawdę w każdej branży. Jest to zawód niezwykle potrzebny, ale również wymagający. Właśnie dlatego nie każda osoba nadaje się na to stanowisko. Przede wszystkim musi ona być bowiem odpowiedzialna, rzetelna, pracowita, ale także powinna bez trudu przyswajać nową wiedzę. W końcu przepisy nieustannie się zmieniają, a inspektor BHP powinien być z nimi na bieżąco każdego dnia. Jakie jednak zadania każdego dnia stoją przed pracownikiem na tym stanowisku? Sprawdzamy.

Czym zajmuje się inspektor BHP?

Dokładny zakres obowiązków zawsze jest zależny od konkretnej firmy. Zadania można jednak ogólnie przedstawić. Przede wszystkim osoba zatrudniona jako inspektor BHP sprawuje nadzór związany z przestrzeganie przepisów BHP. Opracowuje wymagane dokumenty, prowadzi bieżące szkolenia, a także instruktaże dla pracowników konkretnej firmy. Współpracuje ze swoimi współpracownikami, a także z szefostwem, przeprowadza również bieżąco kontrole w konkretnym miejscu pracy i dba o to, aby przepisy BHP zawsze były przestrzegane.

Oprócz tego przeprowadza również ocenę ryzyka zawodowego, a oprócz tego prowadzi również działania prewencyjne. Zakres obowiązków jest spory, właśnie dlatego inspektor BHP powinien mieć zawsze oczy dookoła głowy, a przede wszystkim powinien wyróżniać się nienaganną organizacją własnego czasu pracy.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.