panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

współpracownicy
współpracownicy

Praca zespołowa. Jak robić to dobrze?

| 3 Comments

W wielu przedsiębiorcach praca zespołowa jest kluczem do sukcesu. Nie zawsze jednak jest to tak oczywiste i proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wielu pracowników ma bowiem trudności z podejmowaniem grupowych decyzji, czy też po prostu z pracą w grupie.

W niektórych firmach inspektorzy BHP muszą ze sobą współpracować. Pracują nad wspólnymi projektami, czy też analizują poszczególne sprawy i korzystają przy tym z doświadczeń poszczególnych osób. Mogą to robić sprawnie i szybko, uzupełniając się fachową wiedzą oraz doświadczeniem, bądź też może to spowalniać wykonywanie poszczególnych obowiązków.

Jak dobrze pracować w grupie?

Praca zespołowa może stać się prawdziwą przyjemnością. Przede wszystkim warto w takim przypadku przestrzegać poszczególnych zasad. Ważne jest to, żeby zawsze w każdej grupie znalazł się lider zespołu, który będzie miał ostateczny głos w podejmowaniu decyzji. Powinien on również wydzielać obowiązki pomiędzy poszczególnych pracowników, aby nie wchodzili oni sobie wzajemnie w swoje własne kompetencje. Dzięki wyraźnemu i jasnemu podziałowi zadań, praca będzie przebiegała znacznie szybciej i pewniej.

Oczywiście współpracownicy powinni być ze sobą zgrani, a jest to możliwe, jeżeli wystarczająco długo będą ze sobą współpracować. Wtedy poszczególne zadania będą wykonywać nawet bez konsultacji z innymi, ponieważ będzie to dla nich aż tak oczywiste!

3 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.