panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

motywacja
motywacja

Jak zmotywować się do działania?

| 4 Comments

Pracujesz zdalnie i nie masz motywacji do działania? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ znajdziesz w nim przydatne wskazówki, które pomogą Ci nabrać sił do dalszych działań!

Jako inspektor BHP część swoich obowiązków możesz wykonywać zdalnie. W domowym zaciszu, niekiedy trudno jest się jednak zmotywować do skrupulatnego i szybkiego wykonywania swoich obowiązków. Musisz się zatem zmotywować do dalszego działania, a uda Ci się zrealizować cały harmonogram dnia w dobrym czasie!

Jak się zmotywować do pracy?

Przede wszystkim stwórz sobie listę zadań do zrobienia w określonym czasie. Następnie poszczególne odhaczaj na liście. Kiedy harmonogram będzie szedł zgodnie z planem, będzie to dla Ciebie największym motywatorem do dalszego wykonywania poszczególnych obowiązków. Ze swojego otoczenia z kolei pozbądź się wszelkiego rodzaju rozpraszaczy, takich jak smartfon, a w szczególności otworzone social media.

W trakcie pracy, zapomnij o sprawach prywatnych i zajmij się nimi dopiero, gdy uda Ci się wypełnić cały plan! Dzięki temu nie będziesz narażony na konieczność pracy po godzinach. Wszelkie telefony służbowe odbieraj i wykonuj w trakcie ośmiogodzinnego trybu pracy. Jeżeli będziesz trzymać się tego typu wytycznych, Twoje samopoczucie będzie znacznie lepsze, ponieważ będziesz miał poczucie dobrze wykonanej pracy.

4 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.