panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

rozmowa kwalifikacyjna
rozmowa kwalifikacyjna

Pytania podczas rozmowy rekrutacyjnej mogą dotyczyć również pandemii koronawirusa

| 2 Comments

Jeżeli w trakcie pandemii koronawirusa straciłeś pracę, na pewno zależy Ci na tym, aby jak najprędzej zyskać nowe zatrudnienie. Musisz być elastyczny i mobilny, ponieważ obecnie pracodawcy przede wszystkim tego oczekują. Podczas rozmowy rekrutacyjnej mogą również paść pytania dotyczące pandemii koronawirusa. Jakie?

Rekrutacja w dobie pandemii koronawirusa może przebiegać wielorako. Kandydatów jest zdecydowanie więcej, niż jeszcze na początku ubiegłego roku. Dotyczy to również osób ubiegających się o pracę w roli inspektora BHP. Przekonaj się zatem, jakie pytania mogą paść podczas rozmowy rekrutacyjnej w tych nietypowych, pandemicznych czasach.

Pytania na rozmowie rekrutacyjnej

  • Rekruter może zapytać Cię przede wszystkim o to, w jaki sposób pandemia wpłynęła na Twoje myślenie o własnej karierze zawodowej. W końcu wielu osobom wywróciła życie do góry nogami, dlatego tego typu zagadnienia nie powinny nikogo dziwić.
  • Kolejne pytanie może dotyczyć pracy zdalnej – czy wykonywałeś swoje obowiązki w ten sposób i czy nie masz trudności z trybem home office.
  • Rekruter może być także zainteresowany tym, z jakimi narzędziami, a także metodami komunikacji zdalnej miałeś do tej pory do czynienia. Dotyczy to nie tylko telefonu, ale przede wszystkim komunikatorów internetowych.

Oczywiście to tylko przykładowe pytania, jednak jeżeli wybierasz się na rozmowę rekrutacyjną, warto byś przygotował sobie na nie odpowiedź. Dzięki temu nie dasz się zaskoczyć podczas spotkania i pokażesz się na nim z jak najlepszej strony.

2 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.