panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

Jak efektywnie wykorzystać przerwę w pracy?

| 0 comments

Przerwa w pracy to świętość. Musisz o tym pamiętać, a zatem nie poświęcaj jej na nadrabianie służbowych zaległości czy odpisywanie na maile albo odbieranie telefonów. Jak zatem efektywnie wykorzystać swoją przerwę w pracy? Podpowiadamy.

Praca inspektora BHP wiąże się z ciągłym skupieniem oraz koniecznością bycia skoncentrowanym na poszczególnych zadaniach. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żeby pracownik miał chwilę czasu na regenerację swojego organizmu oraz psychiki. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ natłok obowiązków niekiedy może kusić do tego, żeby zrezygnować z przerwy. Nie powinno się tego robić.

Przerwę w pracy zawsze wykorzystuj efektywnie

W ciągu ośmiu godzin pracy przysługuje Ci przerwa, z której warto skorzystać. W tym czasie możesz nie tylko zjeść obiad albo wypić kawę oraz herbatę, ale również skupić się na tym, żeby nieco rozruszać swoje ciało, co może okazać się przydatne w szczególności podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Jak zatem zadbać o siebie w pracy?

Podczas przerwy możesz wybrać się na krótki spacer. Dzięki temu nie tylko rozruszasz stawy, ale również dotlenisz cały organizm. To pozytywnie wpływa na jakość pracy, a przede wszystkim Twoją efektywność, co oznacza, że szybciej i skuteczniej wykonasz powierzone Ci zadania. Dobrym pomysłem na wykorzystanie przerwy w pracy jest również porozmawianie z bliskimi współpracownikami, których darzysz sympatią. To również może poprawić Twój nastrój i naładować Cię pozytywną energią.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.