panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

współpracownicy
współpracownicy

Czy warto walczyć o „swoje racje” w pracy?

| 4 komentarze

Kłótliwe osoby mogą utorować sobie drogę do awansu i zająć wysokie stanowisko. Może jednak stać się również zupełnie odwrotnie, co poskutkuje tym, że po prostu nie będą lubiani, a także stracą swoje stanowisko. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

Jako inspektor BHP każdego dnia współpracujesz z szeregiem różnorodnych osób. W każdej firmie jest wypracowana swego rodzaju hierarchia. Oczywiście warto jej przestrzegać, jednak nic nie stoi również na przeszkodzie, aby niekiedy zawalczyć o „swoje racje”.

Jeżeli czujesz, że konkretny krok podejmowany przez przedsiębiorstwo nie jest właściwy i może przynieść więcej strat niż pożytku – powiedz o tym. Może być to dla Ciebie opłacalne, ponieważ szef zauważy, że jesteś osobą zaangażowaną, której zależy na tym, żeby firma miała się jak najlepiej.

Nie bądź jednak kłótliwy. Dokładnie sprawdź czy masz rację, a następnie przejdź do rozmów z innymi członkami zespołu czy szefem. Jeżeli spokojne komunikaty nie przynoszą rezultatów – trudno. Musisz odpuścić, ponieważ dalsza walka może się skończyć dla Ciebie bardzo przykro.

Pamiętaj jednak o tym, żeby się nie poddawać. Jako specjalista masz prawo wyrażać swoją opinię w wielu różnorodnych sytuacjach. Wykorzystuj to, ponieważ będzie miało to wpływ na to, jak w przyszłości będziesz traktowany przez pozostałych pracowników, a przede wszystkim przez swojego szefa.

4 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.