panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

praca spacjalista bhp
praca spacjalista bhp

Zakres obowiązków na stanowisku Inspektora BHP

| 0 comments

Za jakie zadania odpowiedzialna jest osoba, która pełni funkcję Inspektora ds. BHP? Co należy do zakresu obowiązków pracownika na tym stanowisku? Jakie stawiane są wymagania przed kandydatem, który ubiega się o pracę w tym zawodzie?

Główną odpowiedzialnością, jaka spoczywa na Specjaliście BHP, jest prowadzenie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP w pracy. Inspektor ma za zadanie egzekwować przestrzeganie przepisów i zasad BHP. W razie zauważenia konkretnych zagrożeń, zobligowany jest do przekazania stosownej informacji pracodawcy o zagrożeniach zawodowych, a także o wnioskach jakie mu się nasunęły w kwestii zlikwidowania tych zagrożeń.

Zajmuje się również sporządzaniem i prowadzeniem dokumentacji zgodnej z regulacjami prawnymi. Sporządza dokumentację powypadkową. Do zakresu jego obowiązków należy także organizowanie i przeprowadzanie stosownych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracy.

Większość ofert pracy na stanowisko Inspektora BHP przedstawia następujące wymagania: wyższe wykształcenie kierunkowe, doświadczenie zawodowe – najlepiej kilkuletnie, bardzo dobrą znajomość przepisów BHP oraz PPOŻ, umiejętność obsługi komputera, znajomość pakietu MS Office, znajomość języka angielskiego oraz prawo jazdy kat. B.

Najłatwiej znaleźć pracę kandydatom, którzy posiadają wiele lat doświadczenia, zdobytego w firmie działającej w takiej samej branży, w której ubiegają się o angaż.

 

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.