panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

ile wynosi pensja inspektora BHP

Ile wynosi pensja na stanowisku inspektora BHP?

| 0 comments

Ukończone studia wyższe, kilkuletni staż pracy, branie odpowiedzialności za cudze zdrowie, a nawet życie. Ile w takim razie może wynosić pensja na jednym z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w wielu firmach? Szczegóły poniżej.

Zarobki niewiele mniejsze niż średnia w kraju

Dane za rok 2017 wskazują, że Polacy osiągnęli średnie zarobki na poziomie 4 500 zł brutto, co w praktyce oznaczało nieco ponad 3 200 zł netto dla etatowców. Z kolei te same dane informują, że mediana dla inspektora BHP wynosi 4 000 zł brutto. Kwota, którą pracownik otrzymuje po odliczeniu składek, wynosi niespełna 3 000 zł.

Dodatkowo

Prawie połowa osób, które wykonują ten zawód, dostała od pracodawcy telefon służbowy. Aż 35% ma do dyspozycji firmowego laptopa. Z kolei 21% regularnie korzysta z siłowni na koszt pracodawcy. Dodatkowo ¼ inspektorów BHP ma zapewnioną prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie na życie. Wreszcie nieco ponad 20% zatrudnionych korzysta z różnego rodzaju świadczeń socjalnych. Warto także podkreślić, że 12% inspektorów otrzymuje regularnie comiesięczną premię.

Czy wiesz, że…

Zawód, który do tej pory był jednoznacznie kojarzony z mężczyznami, podbija serca kobiet. W ubiegłym roku aż 44% wszystkich inspektorów BHP stanowiła płeć piękna. Zdecydowana większość z nich (94%) jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Biorąc pod uwagę średnią zarobków, dla przedsiębiorcy jest to koszt rzędu około 5 000 zł miesięcznie.

 

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.