panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

dlaczego pracę trudniej znaleźć w centrach dużych miast

Dlaczego pracę trudniej znaleźć w centrach dużych miast?

| 2 Comments

Mówi się, że to właśnie największe metropolie oferują pracę. Z jednej strony faktycznie tak jest. Istnieją jednak pewne zawody i profesje, które zatrudnienia szukają poza centrami miast. Dlaczego tak się dzieje? I właściwie czemu znalazł się wśród nich inspektor BHP? Odpowiedzi na te pytania, znajdują się poniżej.

Ukierunkowane centrum

Obserwując największe miasta w naszym kraju, można wysnuć pewien powtarzający się schemat. Otóż z reguły w centrum każdej metropolii zlokalizowana jest baza turystyczno-usługowa. Na obrzeżach natomiast królują tereny o charakterze rolniczym, czy przemysłowym. Jaki jest tego powód? Po pierwsze chodzi o przestrzenne zagospodarowanie przestrzeni. Po drugie o pieniądze. Tereny zlokalizowane w centrum są przeważnie dedykowane pod inwestycje mieszkaniowe. Z kolei te z dala od śródmieścia są sporo tańsze i dużo częściej powstają na nich olbrzymie fabryki, czy zakłady przemysłowe.

Potężne gmachy fabryk

Inspektor BHP to stanowisko pracy, które jest dedykowane właśnie dużym zakładom przemysłowym. Zgodnie z kodeksem pracy, pracodawca, który zatrudnia minimum 600 osób, jest zobligowany do utworzenia tegoż stanowiska. Nic więc dziwnego, że cała służba BHP poszukuje zatrudnienia właśnie w takich miejscach. Wszystkie mniejsze firmy mogą, aczkolwiek nie muszą mieć inspektora w pełnym wymiarze czasu pracy. To właśnie dlatego centrum miasta jest miejscem, w którym specjaliście BHP zdecydowanie trudniej znaleźć pracę aniżeli na jego obrzeżach i dzielnicach przemysłowych.

2 Comments

  1. To wszystko zależy od wielkości firmy. Tak naprawdę nawet organizacja zlokalizowana w centrum dużego miasta, także potrzebuje specjalistę od BHP. Pomijając już tutaj branżę.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.