panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

kontakty biznesowe
kontakty biznesowe

Dlaczego warto budować sieć kontaktów zawodowych?

| 0 comments

To z pozoru wydaje się niezbyt ważne, jednak w ostateczności ma ogromne znaczenie. Mowa o budowaniu sieci kontaktów zawodowych. Warto o to zadbać tak naprawdę w każdym zawodzie.
Mocna sieć kontaktów zawodowych, którą zbudujesz wokół siebie może sprawić, że poczujesz się pewniej na rynku pracy. Szybko może okazać się, że w razie potrzeby łatwiej będzie Ci znaleźć nowe zatrudnienie. Dotyczy to tak naprawdę osób pracujących w każdym zawodzie, a więc również inspektorów BHP.

Sieć kontaktów zawodowych jest szalenie istotna

Przyjaźnie do Ciebie nastawieni ludzie z danej branży mogą okazać się bardzo pomocni nie tylko w sytuacji, w której poszukujesz pracy. Może się okazać, że podadzą Ci pomocną dłoń, kiedy będziesz musiał zrealizować bardzo skomplikowany projekt i potrzebne będą Ci dodatkowe ręce do pracy. Ponadto ze znajomymi z branży możesz z powodzeniem wymieniać się doświadczeniami, dzięki czemu dowiesz się, jak aktualnie wygląda sytuacja na polskim rynku pracy. To może okazać się przydatne w każdej sytuacji, również wtedy, gdy chcesz negocjować wynagrodzenie, otrzymać awans czy premię.

Nawiązuj zatem pozytywne relacje z różnorodnymi osobami, które spotykasz na swojej zawodowej drodze, a przede wszystkim nigdy nie pal za sobą mostów. Jest to najlepszy sposób na to, aby zyskać pewność, że zbudujesz wokół siebie mocną grupę osób, z którymi będziesz mógł współpracować na wielu różnorodnych płaszczyznach.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.