panelarrow

Inspektor BHP

Praca w BHP

szkolenia BHP

Jak prowadzić szkolenia BHP?

| 2 komentarze

W każdym zakładzie pracy zatrudnieni są pracownicy. Każdy czynnik ludzki narażony jest na możliwość nieszczęśliwego wypadku, podczas wykonywania pracy. Inspektor BHP jest od tego, żeby wyedukować pracowników w jaki sposób powinni wykonywać swoje codzienne obowiązki, żeby to ryzyko zminimalizować. Nie da się przecież całkowicie ustrzec przed niefortunnymi sytuacjami, ale jesteśmy w stanie naszym mądrym działaniem, w dużym stopniu się przed nimi uchronić.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy, powinny być przekazane zatem w sposób jasny i klarowny. Dlatego poza ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, osoba pełniąca funkcję Specjalisty ds. BHP, powinna cechować się wysokim poziomem komunikatywności. Wiadomo przecież, że tę samą informację można przekazać co najmniej na dwa różne sposoby, dlatego warto wybrać ten mniej skomplikowany.

Najlepsi Szkoleniowcy BHP, przekazują informacje w sposób obrazowy. Świetnym sposobem jest również angażowanie uczestników szkolenia w scenki sytuacyjne. Kiedy zaaranżujemy wypadek w miejscu pracy, wzbudzimy emocje, a to jest jeden z najlepszych sposobów na zapamiętanie przekazanej w takich okolicznościach wiedzy.

Warto także z góry przekazać informację, że każdy uczestnik będzie brał udział w scenkach sytuacyjnych, żeby wszystkich skłonić do uważnego słuchania. Wiadomo przecież jak pracownicy podchodzą do tego typu szkoleń. Wielu traktuje to jako zło konieczne. Szkolenie BHP przeprowadzone w ciekawy i niestandardowy sposób sprawi, że wiedza zostanie przyswojona, a pracownicy będą mieli poczucie doskonale spędzonego czasu.

2 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.